EU og Storbritannia har nettopp inngått en handels- og samarbeidsavtale. Norge har en overgangsavtale med Storbritannia, og forhandler om en frihandelsavtale. Hva betyr dette for oss? Hva vil brexit ha å si for norsk næringsliv? Innovasjon Norge, sammen med NHO, Virke og ICC Norge tar for seg disse spørsmålene og andre uklarheter i en webinarserie om Storbritannia etter brexit.

En tredelt webinarserie om brexit
I en webinarserie på tre deler tar Innovasjon Norge, Virke, NHO og ICC Norge for seg sentrale spørsmål og problemstillinger som vil påvirke Norge, norske bedrifter og næringsliv.
14. januar, Del 1: Flyt av personer
Her skal bl.a. disse spørsmålene besvares: Hvilke regler gjelder for briter som skal jobbe i Norge, og for nordmenn som skal jobbe i Storbritannia? Her får vi høre fra NHO, UDI og ICC, samt en norsk bedrift som skal fortelle om hvordan de har forberedt seg på de nye reglene.
28. januar, Del 2: Flyt av varer
Innovasjon Norges eksportsenter, ICC Norges eksperter på Incoterms, DHL, og ICC skal forsøke å svare på spørsmålet: Hva vil endre seg når det gjelder toll- og opprinnelsesregler, transport og logistikk?
11. februar, Del 3: Flyt av tjenester
Spørsmålet som skal besvares i webinarseriens siste webinar er hvilke utfordringer finnes innenfor områder som godkjenninger, sertifiseringer, datalagring, forsikring og personvernregler? Her får vi høre fra Virke, IC og Advokatbyrået Wiersholm.
Håper å se deg digitalt.